طراحي سايت ايجکس

در روش کلاسيک طراحي سايت و ارتباط محتوا با سرور، صفحه وب با هر درخواست کاربر چه کوچک و يا بزرگ بايد با سرور ارتباط برقرار کند و سرور پس از پردازش درخواست، صفحه تازه‌اي را به عنوان نتيجه بر مي‌گرداند.

در برخي از قسمت‌هاي سايت‌ها اين روش بدليل کندي جوابگوي نياز و خواسته کاربران نيست و اينجاست که تکنولوژي ايجکس برنامه‌هاي تحت وب را از منفعل بودن نجات داده است.

با استفاده از فناوري ايجکس ما قادر خواهيم بود بدون بارگزاري مجدد، قسمتي از اطلاعات سايت را بروزرساني کنيم، وب سايت‌هايي که از اين تکنولوژي استفاده مي‌کنند در مقايسه با ديگر سايت‌ها واکنش‌گراتر و  سريع‌ترند.

کارايي ايجکس بر همه ثابت شده است و اکنون اکثر‌ وب سايت‌هاي برتر دنيا در بخشي از سايت خود از تکنولوژي ايجکس استفاده مي‌کنند.

ايجکس در واقع مجموعه‌اي از چند تکنولوژي موجود است، در سمت کاربر از تکنولوژي‌هاي JavaScript و CSS استفاده مي‌شود که هر دو تکنولوژي‌هايي آشنا و موفقند. اغلب براي کار با ايجکس از يک فريم‌ورک جاوا اسکريپت براي ارتباط بين رابط کاربري و  موتور پردازش اطلاعات استفاده مي‌شود.

ما در طراحي سايت جديد زاکروت از فريم‌ورک JQuery استفاده کرده‌ايم، جي‌کوئري کدنويسي ايجکس را در عين قدرت لذت‌بخش کرده است

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.