طراحي وب سايت با استفاده از Asp.net

تخصص ما

طراحي سايت،طراحي سايت حرفه اي ، طراحي سايت دايناميک ، طراحي سايت استاتيک ، طراحي سايت فلش ، طراحي صفحات وب ، سئو حرفه اي, طراحي پرتال(پورتال) ، طراحي فروشگاه اينترنتي ، تبليغات گوگل و بهينه سازي سايت است.

ASP.NET يکي از تکنولوژي هاي توليد صفحات دايناميک وب سمت سرويس دهنده است . ASP.NET ترکيبي از ASP ( زبان برنامه نويسي کلاسيک تحت وب مايکروسافت ) با تکنولوژي NET. (چارچوب جديد معرفي شده توسط مايکروسافت براي توليد نسل جديدي از نرم افزارها ) مي باشد .

منظور از سمت سرويس دهنده اين است که تمامي کدهاي نوشته شده برنامه نويس بر روي کامپيوتر سرور پردازش شده و نتايج آن به صورت HTML براي کاربري که در حال مرور صفحات ايجاد شده است ارسال مي شود ، زبان هايي مثل ASP.NET ، PHP که از مهمترين زبان هاي برنامه نويسي وب به شمار مي روند بر روي سرور پردازش شده و نتايج اين پردازش به صورت HTML براي کاربر بر روي مرورگر وب فرستاده مي شود . بر خلاف اين دو زبان زبان هايي مثل HTML يا حتي Java Script تنها بر روي وب سرور نگهداري مي شوند و در صورت اجرا شدن اين گونه صفحات توسط کاربر به سمت کامپيوتر و مرورگر او ( Client ) فرستاده مي شود و تمامي پردازش ها و اجراي اين گونه صفحات بر روي کامپيوتر کاربر صورت مي گيرد . در اين گونه صفحات بر خلاف ASP.NET و PHP برنامه نوشته شده توسط برنامه نويس براي کاربر قابل مشاهده بوده و مي تواند با ذخيره کردن آن اين کدها را تغيير دهند.

نکته مهم اينجاست که : اغلب افراد ASP.NET را يک زبان برنامه نويسي تصور مي کنند، درحالي که چنين نيست و تعريفي که براي ASP.NET مي توان بيان کرد اين است که ASP.NET پلتفرمي است براي اجراي کدهاي دايناميک در سرويس دهنده وب ، نه يک زبان برنامه نويسي.

در زبان ASP کلاسيک براي نوشتن کدهاي صفحات دايناميک عمدتا از زبان هاي اسکريپت نويسي مثل Java Script يا VB Script استفاده مي شد و از آنجائي که در مدل صفحات دايناميک سمت مشتري ( منظور از سمت مشتري کسي است که صفحات را از مرورگر وب خود مشاهده مي کند ) استفاده مي شد ، امکان بروز اشتباه بسيار زياد بود . با ASP.NET ديگر چنين مشکلي به وجود نخواهد آمد . در اين پلتفرم مي توانيد از هريک از زبان هاي چارچوب NET. مانند VB.NET , C++.NET , C#.NET , JScript.NET بهره برد.

برنامه نويسي در ASP.NET بسيار ساده تر، امن تر، سريع تر و پرقدرت تر از ASP کلاسيک است. کدهاي ASP به صورت مختلط با کدهاي HTML نوشته مي شد و همين موضوع کار را براي برنامه نويسان مشکل مي کرد. در ASP.NET اين مشکل برطرف شده و کدهاي نوشته شده از HTML مي تواند جدا باشد ( استفاده از متد Behind Code ) اين ويژگي اين امکان را مي دهد که در پروژه هاي تيمي که کار برنامه نويسي و گرافيک تقسيم شده است راحتر باشد و هر شخص با تمرکر بر روي کار خود کار خود را به بهترين شکل انجام دهد بدون اينکه در کار ديگري تداخلي ايجاد کند.

همچنين استفاده از ابزارهاي شي گرايي باعث شده که توليد پورتال هاي عظيم، خدمات پردازش تصوير و انواع سرويس هاي تحت وب ساده گردد

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.