راز مهم سئو

ایده از شما طراحی سایت از ما

امروز: شنبه, 26 اسفند 1396

آیا راز مهم سئو را می دانید؟؟؟؟

اگر شما هم هنوز در فکر پیج رنک هستید حتما این پست را بخوانید، در این پست قصد داریم یکی از رازهای مهم سئو را بررسی کنیم. زمانی بهترین گزینه برای درج لینک های ما بالابودن پبج رنک آن سایت یا صفحه بود. اما چه را امروزه با اتکا به این گزینه دیگر به موفقیت که می خواهیم دست پیدا نمی کنیم؟؟؟؟؟؟
 
شما زمانی که می خواهید برای سایت خود بک لینکی دریافت کنید به چه گزینه ای رجوع می کنید؟؟ کیفیت سایت، میزان بازدید و رتبه السکا، پیج رنک بالا اما بین هزاران مقاله چرا نکات دقیق تر ذکر نشده است؟؟؟؟
خب بعضی وقت سئوکارها دوست ندارند همه استراتژی کار را دیگران نیز بدانند و همین امر باعث می شود خیلی از نکات مهم را به دیگران انتقال ندهند و ما را با یک صفحه بک لینک رایگان به بیراهه بکشند. در این جا منظورم به همه سئو کارها نیست زیرا واقعا بعضی در این عرصه زحمات زیاد و بدون چشم داشتی می کشند و از پی بردن دیگران به کل استراتژی نیز هیچ ابایی ندارند. در مقاله سئو وب سایت در 10 مرحله به مهمترین نکات سئو اشاره کردیم. قصد داریم در مقالات دیگر همان نکات را باز کنیم و درصدد آن هستیم مطالب تکراری را عنوان نکنیم و در صورت نیاز لینک آن ها را در قالب لینک های ویژه به دوستان ارائه دهیم.

اما page rank یا Page Authority :
 
خب پیج رنک در اوایل زود به زود آبدیت می شد و گزینه خوبی برای نمره دهی به یک مطلب به شمار می رفت. با گذر زمان و تغییراتی که در الگوریتم گوگل به وجود آمد، تغییرات لحظه ای شد تا آن جایی که شما امروز یک سایتی را در صفحه اول و رتبه 1 گوگل می بینید ولی یک روز بعد آن را در رتبه های پایین تر. خب با این تفاصیر رتبه یک سایت به چه صورت مشخص می شود ، امروزه ابزار اندازه گیری صفحات Page Authority آن می باشد. Page Authority میزان امتیازی است که به صورت اتوماتیک از 1 تا 100 به یک سایت داده می شود و برای تمامی صفحات یک نمره خاص در نظر گرفته می شود. از این رو در میابیم که بهترین نوع ئریافت بک لینک از سایت ها یا صحاتی است که Page Authority بالا با موضوعی مرتبط به سایت است. برای مثال موضوع سایت شما املاک است بهترین کاری که می توانید کنید این است که وب سایتی را که در مورد املاک فعالیت می کند را پیدا منید و با توجه Page Authority آن اقدام به ثبت لینک در آن کنید. اما از کجا بفهمیم پیج اتوریتی یک صفحه یا یک سایت چه عددی است برای این کار شما دو راه دارید. 1 - نصب تولبار سایت seomoz.org و استفاده از ابزار سایت moonsy.com 1 - نصب تولبار سایت seomoz.org :
حتما مطابق شکل زیر به سایت seomoz.org از منوی pesources گزینه seo tools را انتخاب کنید.
 
 
بعد در قسمت پایین سمت چپ صفحه نوشته شده است سئو تولبار بر روی گزینه دانلود آن کلیک کنید.
 
با توجه به مرورگرتان گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
 
بعد از این که گزینه مورد نظر را انتخاب می کنید به صفحه دگیری می روید و تولبار را نصب می کنید و بعد از نصب آن مرورگر خود را می بینید که مانند شکل زیر دارای تولبار سئو می باشد.
 
 

2-استفاده از ابزار سایت moonsy.com
روش دومی که می توانید پیج اتوریتی یک صفحه را مشاهده کنید استفاده از ابزار سایت moonsy.com می باشد به این منظور به آدرس زیر بروید و مانند تصویر آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید و page authority آن را مشاهده کنید.
 
در این صورت یک راز مهم سئو فاش می شود؟ دریافت لینک از صفحاتی که پیج اتوریتی پایینی دارند هیج فایده ای ندارند و در واقع این کار آب در هاونگ کوبیدنی بیش نیست.
اما از امروز این فاکتور را در سئو سایت های خود در نظر بگیرید و میزان پیشرفت خود را مشاهده کنید این تکینک یکی از رازهای مهم سئو بود که توسط استاد عالیقدر جناب آقای نورهانی در یکی از سخنرانی ها بیان شده بود و حداقل در کمتر سایت ایرانی به آن پرداخته شده بود.

نویسنده: رامین براتی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.